Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Metin2 Şaman Hakkında İtem Ve Efsun Dizilimi
#1
metin2 
Metin2 Şaman Hakkında İtem Ve Efsun Dizilimi


Metin2 de diğer bir kutsamacıda İyileştirmeci şaman sınıfıdır. İyileştirmeciler fazla tercih edilmeyen bir sınıf olsada oldukça iyi becerilere sahiptir. Ben bu karakteri nedense Büyülü silah şuraya benzetiyorum. Fakat avantajları oldukça fazla. Trde oynuyorsanız, beceri kitaplarını sudan ucuz bir şekilde alırsınız. Şaman itemlerinde biraz mücadele etsenizde aşılmayacak konu değil. Wslerde de bu sınıf kötü sanmayın. Eğer iyi bir donanıma sahip olursanız oynadığınız server de adınızı herkese ezberlettirebilirsiniz.
İyileştirmeci şaman en iyi özelliği kendine can basmasıdır. Aynı zamanda düz vuruşlarıda oldukça iyidir arkadaşlar, delici vuruşla dahada güçlü hale gelmektedir. Kasma sorunu varmı bence kasmada en kolay karakterlerden biri. Hem can basarak pot yemezsiniz, hemde düz vuruşları iyi olduğu için zaman harcamazsınız.
Sağlam bir iyileştirmeci şamanınız olsun istiyorsanız; Kemer sistemi, Enerji sistemi, Cevher ekleme, Biyolog görevleri, size artı verecek görevler, özellikli saç stili bunları da efsunlar ve taşların yanına eklemelisiniz.
pvplist.pngİyileştirmeci şaman Efsunları dizilimi
Efsunları her karaktere özel olarak seçmenizde fayda var. Yani her karakter için bir kalkan, bir silah, bir zırh yaparsanız oldukça sağlam wslerde bulunursunuz. Bunun yanında loncalık ve kasmalık efsunlarda yaparak envanterinizi mecburen doldurmuş oluyoruz.
Metin2 1-1 Şaman Silah Efsunları:
Büyü Hızı
Zeka
Canlılık
Yarı İnsan
Kritik Vuruş
Metin2 1/1 Şaman Zırh Efsunları:
HP Absorbe
Max.HP
Kılıç-Bıçak Vb.
Saldırı Değeri
Büyü Hızı
Metin2 1/1 Şaman Kolye Efsunları:
Kılıç-Bıçak Vb.
Max.HP
Sersemletme Şansı
HP Üretimi
Kritik Vuruş
Metin2 1/1 Şaman Ayakkabı Efsunları
Max.HP
Kritik Vuruş
Saldırı Hızı
Sersemletme Şansı
Kılıç-Bıçak VB.
Metin2 1-1 Şaman Bilezik Efsunları:
HP Absorbe
Yarı İnsan
Delici Vuruş
Büyü Dayanıklık
Max.HP
Metin2 1-1 Şaman Kask Efsunları:
Yarı İnsan
Saldırı Hızı
Zehirleme Şansı
Büyü Dayanıklık
( bu efsun oynadığınız swye göre değişir )
Metin2 1/1 Şaman Kalkan Efsunları:
Zeka
Canlılık
Beden Blok
Sersem Bağışıklık
Yarı İnsan
pvpliste.pngİyileştirmeci şaman Statü Dağılımı;
Vit>İnt>Dex>Str
Bazı oyunlarda 91. seviyeden sonra statü gelmez. Fakat yeni sınırların 127 ve 250 olarak yükseltilmesinden dolayı kimi serverlerde son seviyeye kadar statü gelmektedir. Hem klasik 91 statü dağılımı hem de son seviyeye kadar statü gelen serverlerde şamanlar (hem ejderha gücü hem de iyileştirmeci) için dağılım şu şekildedir;
VIT: 90(120, 127..)
INT: 90(120, 127..)
STR: geri kalan hepsi
DEX: 90(120, 127..)
INT ya da zeka, iyileştirmeci şamanların tüm yeteneklerine etki eden beceri yükselticidir. VIT becerilere katkı sağlamamakla beraber her karaktere olduğu gibi 1 puan için 40hp ve 1savunma verir. İyileştirmeci şamanlar ilk iki 90′ını INT ve VIT olarak seçmelidir. Son olarak DEX 90lanmalı ve ardından kalanlar ise STRye harcanmalıdır.
PvP serverler için statü dağılımı için bir sıralama vermek gerekirse INT->VIT->DEX->STR şeklinde gitmek doğru ve olur. PvPlerde iyileştirmeci şaman kasmak TR kadar olmasa da zordur. Eğer eğitimler arası geçiş mümkünse karakterinizi ejderha gücü şaman olarak kasın ve ardından iyileştirmeciye dönün. Fakat mümkün değilse sadece iyileştirmeci şamanlarda geçerli olmak üzere INT, DEX ve HP’den sonra da tamamlanabilir. Bunu iyileştirmeci şamanların kasarken iyileştirme becerisinin zehirleme gibi etkileri anında yok etmesi özelliğini kullanmaları, hız becerisinden gelen etkinin zekaya bağlı olmaması ve kasarken becerilerini daha az kullanmalarına bağlayabiliriz. Bu bağlamda INT(zeka) yerine DEX(çeviklik)le gelen “saldırı hasarı” ile hem becerilemizin gücü artacak, hem ilerde tamamlamamamız gereken bir statü olduğundan yeniden dağılıma ihtiyaç olmayacak, hem becerilerimizi küçük de olsa DEX ile de arttırmış olacağız. Fakat izin varsa kasarken ejderha gücü şaman olup ilk şekilde efsunları dağıtarak kasmak daha kolay ve hızlıdır.
TR’de ise dağılım VIT<->INT->DEX->STR şeklindedir. İtemlerin ve karakterimizin itemlerinin niteliklerine göre dengeli bir şekilde INT ve HP’yi arttırmalıyız. Eğer daha önceden elimizde para veya güzel şaman itemleri yoksa tamamen INT’e yüklenmemiz halinde kasmakta çok sıkıntı çekeriz. Fakat şamanların TR’deki kasma dayanağı partilerdir. Eğer sizin kasmanıza yardımcı biri varsa tamamen INT ve ardından VIT 90lanabilir. Eğer tekseniz ve fırsatınız olunca partilere girebiliyorsanız kesinlikle INT ve VIT’i karakterinizi zora ...yacak şekilde dağıtın. 39′a kadar 2INT 1VIT şeklinde giderseniz 2. masterinizi açmış ve bunları aktif olarak kullanacak kadar zekanız olacaktır. Eğer S.O(siyah ork, vadi ortasındaki kasma alanı) partilerine katılabiliyorsanız INT’i 90layın ardından VIT 90 yapın. Bu sırada kat bileti almanın vakti gelecektir. Şaman kasmak oldukça güçtür fakat düşük levelde sağlam destek becerileriyle güçlü karakterlerle gruplar kurarak kendi levelinizdeki herhangi sınıftan üstün konuma gelebilirsiniz. INT ve VIT 90lanınca DEX 90 yapılmalı ve STR ile tüm statüler dağıtılmış olmalıdır.
pvplist.pngWS TAKTİKLERİ
Savaşçı ile ws atarken:Arkadaşlar malum savaşçılarda bedenseller sizi yerden kaldırmaz.Zihinsellerde hiç yere düşmezler.Bedensellerle ws atarken ws ilk başladığında hemen şimşek atma atın ardından şimşek çağırma(eğer wsde karşı taraf sersem yerse işiniz çok kolaylaşır rahatça öldürürsünüz) ardından şimşek pençesi ws atarken mesela tam çevirme atarken sağa sola kayın böylece skil sizi etkilemez ve sizde bu arada iyileştirme skilinizi uygularsınız böylece 4-5k arası hp doldurmuş olur+zehir yediyseniz zehirden kurtulursunuz böylece işiniz kolaylaşır karşı taraf tam sersem yediğinde tüm skilleriniz çakın ve ful düz atak vurun ve vs bitmiştir kazandınız.Zihinsel İle ws atarken işiniz zor çünki zihinseller hiç yere düşmez ama yavaştırlar ful dönerek oynayın ws'de ful hareket halinde olun böylece skillerinizi daha rahat çakarsınız ayrıca ws'de zihinseller yavaş olduğu için düz attack yapın çoğunlukla yelpaze ve çan sav yapmadıkları için sağlam damage verirsiniz böylece ws kralı olursunuz.
Ninja ile ws atarken:Nİnjalarla (yakın dövüş:bıçakcılarla ws atarken skillerinden çok düz vuruşları can yakar çünki skille 5-6k atan bir ninja düz vuruşla 1.k 1.5k arası atar. o yüzden etrafında dönerek atalım 1skil+düz vuruş taktiği ile yenebiliriz .ninjayla ws atarken düz vuruş yapıp yere düştükten sonra skil atarak oynarsak ninjanın bize karşı şansı 0'a iner.Okçular ile ws:enrahat wsleriniz okçularla olacaktır 2'nide uzaktan skil atabiliyorsunuz ama okçular yere düşüremiyor okçuların en can alıcı noktası zehirli ok ile sizi zehirlemesidir diğer karakterler için ne kadar çok büyük sorun olsada siin için hiç sorun değil çünki iyileştirme yaptığınızda direk zehir gider + 4-5karası hp verir. okçu ile wsatarken okçu'dan korkmayın dibine girin resmen ne kadar çok uzaktan vurursanız o kadar az damage atarsınız iyice yanına geldiğinizde düz vuruşlarınızlada yerden kaldırmazsınız böylece ws'yi alırsınız.
Sura ile ws:karabüyü suralarla ws atarken olduğu kadar uzakta durmaya çalışın (abartmadan) 2'nizde büyü skili atıyorsunuz ama onda karanlık koruma var ama hiç sorun değil sizdede iyileştirme var karabüyüsura ile ws atarken bol bol skillerinizi kullanın çünki yakın temas'da hem size ateş hayaletiyle 1k 1k vurur hem düz vuruş+ hem ateş vuruş yapar böylece işiniz iyice zorlaşır ful skil atarak oynayın oda öyle oynayacaktır tam sersemlettiğiniz anda ardı ardına skillerin çakın ve vsniz bitmiştir.
BüyülüSilah Sura ile ws:Okçudan bile daha rahat ws yapabilceğiniz bir sınıftır büyülü sura çünki skilleri büyü çözme hariç hem yakınınzdayken atıyo ve skilin işlememe oranı acayip yüksek mesela parmak darbesi yaptı az kaysanız direk işlemicek o yüzden çok rahatsınız şimdi ws başladı arkadaşlar tabi klasik bir olay hemen size büyü çözme atacaktır siz etrafında dönerek iyileştirme yapın sonra ful hareket halinde skillerinizi atın size büyü çözme attıkça siz iyileştirme yapın tüm karakterler büyü çözme yüzünden yenilir ama sizin için %0 sorun.
Şamanlarla wsConfusedıra geldik şamanlara yani bizim sınıfdaşlarımıza(bana garip geldi) ejderha gücü şamanlarla ws atarken onların kritiği olabilir ama sizinde büyü hızınız var ayrıca hp üretimi fazlalığınız sayesinde hp'nizi daha hızlı dolduruyorsunuz ve her iyileştirme basışınızda 4-5k arası hp doluyor ve bu aradada pot basıyo oluyosunuz ve resmen ölümsüz'e yakın oluyorsunuz şimdi tam ws başladığında ilk olarak şimşek atma ardından şimşek çağırma düz vuruş ve şimşek pençesi atıyoruz benim en etkili yöntemim şimşek çağırma attıktan sonra yeredüşürüp ardından pençe atıp yeniden bu taktiği yapmak böylece bu combomuzla wsyi rahatça yenersiniz
Ve en ilginci İyileştirme Şaman ile WS:Bizde iyileştirme şamanız oda iyileştirme şaman(yoksa kardeşlermi ??)Sizde hızlıca canınızı dolduruyosunuz oda bu ws'de her konuda eşit olucağınız için (pwpde eşitsiniz ama türkde item farkından yenersiniz rahatca)iş biraz şansa bakar her an gelen bir kritik yada sersemleme ws'yi bitirir karşınızdaki şaman eğer sizin gibi bir item dizilimi yapmadıysa çok şanslısınız çünki ws hertürlü sizin eğer sizinki gibiyse iş el çabukluğuna bakar.
pvplist.pngTR de KASMA REHBERİ
Oyuna ilk başladığınızda
İlk lwllerde köpek'lerde kasılın ve lwl görevlerini kesinlikle yapın çünki zırh kask vb verdiği için ilk lwllerde süper işinize yarar.
5lwl olduğunuzda skillerinizi alın ve bir üst slotlara gidin biyolog görevlerinide yapın size +3 silah vercektir ayılara gidin 10lwl'e kadar burda kasılın 10lwl olunca 10lwl'in varsa 10lwl'in yelpazesi yoksa 5lwl'lik yelpaze +3le kasılmaya devam edelim bu arada zırh+kalkan+kask'ımızı +3 yapalım.
Artık 12-13 lwl olduk şimdi 20'ye doğru hızlı kasışa geçicez şimdi m...sizlerin bölgesine gidicez (m...siz eun jung-serangların olduğu yer) orda bulduğumuz m...siz mi-jungları kesicez kesinlikle düz mi-jung eun-jung kesmeyin m...sizler en kolayı ve komutan kovaladımı direk kaçın 1tane kestinizmi bayabi exp verir zatendaha hızlı lwl kasarsınız +18lwl olduğumuzda elimizde bol bol 26lwllik 34lwllik zırhlar ve genellikle +25 silahlar ve baltalı mızrak olmuştur(hpli ve güzel efsunlu çıktıysa yaşadınız).onları birgüzel markete satalım biraz pot alalım ve zırh+kalkan+kaskımızı +4'e çıkaralım ve18lwl zırh alıp yada slotlardan çıktıysa onuda +4'e basalım 15lwllik çan alıp onuda +4 yapalım. 18lwl'e geldik bayabi görev birikti onları yapalım ve lwl görevlerini yapalım kesinlikle ve kesinlikle yapın çok işe yarıyor. görevlerle 20lwl olduk artık silahımızı değiştirip yeni silahımızı +5 yapalım ve zırh+kask+kalkanımızı+5 yapalım defansımız ve atağımız büyük ölçüde arttı bu sefer artık 3-4 tane m...sizi birlikte keselim (ben eskiden30lwl'e kadar m...sizlerde kasardım ) ve ilk masterimiz açılmıştır.günde 1kitap okuyalım ve saatini geciktirmeyelim zaten şimşek atma bklar upucuz zaten.(arkadaşlarilk masteri iyileştirmeaçmaya gerek yok kasmak için şimşek atma ideal çünki iyileştirmeilk lwllerde işe yaramaz)ve se-ranglarıdakeselim ama komutanları kesmeyin kesersiniz ama boşuna pot harcarsınız.
çarımız 25lwl oldu bu arada maymun zindanına gidip madalyon düşürüp at alalım at çok önemli.ve bol bol artık dönüşüm kitabı biriktirelim.
Çarımızı artık 2.köyde çölde ve vadide mistiklerde kasalım çarımız +30 lwl olmuştur.(hayırlı olsun) (arkadaşlar biliyorum yazının buraya kadar olan kısmı çok uzun sürdü biliyorum ama yazının kalan kısmını bu kadar uzun yazmıcam çünki şamanlar için ilk +30 lwl çok zordur +30lwl'e nasıl geliceğimizi detaylı bir şekilde en ince ayrıntısına kadar anlattım.bundan sonrası kısa olcak zatenful gruplarda kasılcağımız için)bir antik çan alalım zaten çok ucuzdur.artık yavaş yavaş ortam yapmaya başlayalım lonca pazar alanı vs vs. boş vakitlerimizde balık tutalım.artık gruplarda kasılalımloncada büyük lwller varsa katta kasılabilirsiniz. dönüşüm kitabı kasmaya hala daha devam edelim ve şimşek atma bkları unutmayalım.dönüşüm kitaplarımızı okuyalım ve 2.masterimiz açılana kadar şimşek atma m4 olmuştur.artık elimizde birikmiş birkaç dönüşüm küresi vardır bunları kullanalım dönüşüp eğer grup bulamazsak dönüşerek kendimiz kasılırız.ve 2.masterimizde açılmıştır.ve iyileştirme bk'de okumaya başlayın.çarımızı eğer bulabiliyorssak grup eğer bulamıyorsak kendimiz 1.katta dönüşerek 1grup 1grup büyük örümcek keserek kasalım.
böylece çarımız +45 oldu.Yine aynı taktikle 50lwl'e kadar kasılalım bu saatten sonra 1.kat kasmaz 2.kat'a geçelim burda gruplarda kasılalım. ve 3.masterimiz açıldı artık şimşek çağırma bk okumayada başlayalım.bulabildiğiniz zaman gruplarda bulamadığınız zamanlarda dönüşüm+at üstünde sıkıştırma yöntemiyle kasılabiliriz.Çarımız+60oldu artık tek kasılmamıza gerek yok zaten ful gruplarda olucaz ne kadar çok pc başındaysak o kadar iyi ve+70 olduğumuzda çarımızı iyice güçlendirelim.Artık kızılda metin kovalamaya başlayabiliriz.Böylece item düşürerek sağlam para yapabiliriz.+78oldukmu sürgün yolu bizi bekler kantaşı alıp doğru sürgüne gidelim ordada yine loncamızla yada gruplarda kasılalım zaten grup bulma sorununuz olmaz. artık tek sorunumuz skiller ve item olmuştur çünki skiller'in p olması şart.Bol bol ruhtaşı okuyalım.ve artık kesenin ağzını açma vakti geldi bol bol ep çekip itemlerimizi efsunlamamız lazım ws için.artık kule önü savaşları sürgün savaşları bizi bekler hem savaşırız hemde kasılırız çarımız +90 olmuştur bundan sonrasını anlatmaya gerek yok yeni haritalarda kasılırız.ve bol bol ws atın.
pvplist.pngBecerileri Master yapma sırası
1.Şimşek atma
2.İyileştirme
3.şimşek çağırma
4-hız
5-şimşek pençesi (105 lwl olunca şimşek pençeside master olur ve hemen grand yapıp bunuda perfect'e dönüştürelim toplu savaşlarda süper işe yarıyor)
Ara
Cevapla
Sponsor Reklam Alanı
mybb


[-]
 ()
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Anahtar Kelimeler

Metin2 Şaman Hakkında İtem Ve Efsun Dizilimi, Metin2 Şaman Hakkında İtem Ve Efsun Dizilimi indir, Metin2 Şaman Hakkında İtem Ve Efsun Dizilimi Videosu, Metin2 Şaman Hakkında İtem Ve Efsun Dizilimi online izle, Metin2 Şaman Hakkında İtem Ve Efsun Dizilimi Bedava indir, Metin2 Şaman Hakkında İtem Ve Efsun Dizilimi Yükle, Metin2 Şaman Hakkında İtem Ve Efsun Dizilimi Hakkında, Metin2 Şaman Hakkında İtem Ve Efsun Dizilimi nedir, Metin2 Şaman Hakkında İtem Ve Efsun Dizilimi Free indir, Metin2 Şaman Hakkında İtem Ve Efsun Dizilimi oyunu, Metin2 Şaman Hakkında İtem Ve Efsun Dizilimi download


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
metin2 105 Level Sağlam Efsun Ve İtem Dizilimi PvPDiyari 0 207 02-01-2018, Saat: 17:21
Son Yorum: PvPDiyari
metin2 Metin2 Şaman İçin Savunma ve 1-1 Efsun Dizlimi PvPDiyari 0 138 02-01-2018, Saat: 17:16
Son Yorum: PvPDiyari
metin2 Metin2 Sağlam Zihinsel Dizilimi PvPDiyari 0 191 02-01-2018, Saat: 17:14
Son Yorum: PvPDiyari
metin2 Metin2 Şaman Ejderha Gücü Klavuzu PvPDiyari 0 180 02-01-2018, Saat: 17:11
Son Yorum: PvPDiyari
metin2 Savaşçı 1-1 WS lik Efsun Dizimi Nasıl Olmalıdır PvPDiyari 0 155 02-01-2018, Saat: 17:02
Son Yorum: PvPDiyari

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren pvpdiyari.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. pvpdiyari.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Dost Siteler
| Site Ekle | Site Ekle | Site Ekle | Site Ekle | Site Ekle | Site Ekle | Site Ekle | Site Ekle | Site Ekle | Site Ekle | Site Ekle |